Jak szukać pracy na serwisach ogłoszeniowych?
Młodzi ludzie szukający swojego pierwszego zatrudnienia i osoby, które na szybko poszukują czegoś po stracie poprzedniego stanowiska, bardzo często korzystają z portali ogłoszeniowych. To najlepsze miejsca do poszukiwania pracy, bo wystawiają się na nich całe masy pracodawców. Każdy znajdzie na nich coś dla siebie, o ile podejdzie do sprawy z otwartą głową i bez strachu o aplikowanie na konkretne miejsce.
Nie sugeruj się wymaganym doświadczeniem
Wymagane doświadczenie zawodowe może odstraszyć każdego, ale nie powinieneś się nim zbyt poważnie przejmować. Nie stoi ono na przeszkodzie, żebyś wysłał danej osobie swoją aplikację. W najgorszym wypadku zostaniesz odrzucony, a w najlepszym okaże się, że nie zgłosił się żaden kandydat lepszy od Ciebie, mimo że nie masz wymaganego doświadczenia. Tym bardziej nie wahaj się, jeśli pracujesz już w branży, ale krócej, niż wspomniano w ogłoszeniu. Twój przyszły pracodawca ma mieć pewność, że nie będziesz na początku kosztował go fortuny, a takie doświadczenie wyraźnie go o tym informuje.
Używaj wielu słów kluczowych
Kiedy szukasz dla siebie stanowiska, staraj się formułować słowa kluczowe w różny sposób. Wielu pracodawców ma swojej wewnętrzne nazwy stanowiska, które mogą zupełnie nie pasować do wykonywanej na nich pracy. Szukaj po branży, wymaganiach i obowiązkach, a niekoniecznie po nazwach szukanych osób. Im więcej ofert dokładnie przejrzysz, tym większą będziesz miał pewność co do tego, że znajdziesz coś dla siebie. Nie bój się sprawdzać ogłoszeń szukających specjalistów. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że świetnie pasujesz do opisanego w ten sposób stanowiska.
Uważaj na fałszywe ogłoszenia o pracę
Wiele portali ogłoszeniowych weryfikuje swoich wystawców, ale wciąż na rynku znajdują się takie, które tego nie robią. W internecie znajdziesz masę ofert, które mają służyć wciągnięciu Cię w oszustwa albo wyciągnięcie twoich danych osobowych. Omijaj szerokim łukiem pracę tylko dla osób pełnoletnich, ogromne pieniądze za niewielki czas pracy albo brak sprecyzowanych obowiązków na danym stanowisku. To najczęściej albo próba wciągnięcia naiwnych osób w przekręt, albo chęć zwerbowania dla siebie pracownika, który zajmie się obsługiwaniem fałszywego sklepu ogłoszeniowego albo takiej samej infolinii.
Przy tworzeniu tego artykułu pomagała nam redakcja www.infowloclawek.pl, gdzie można być na bieżąco z najciekawszymi tematami z Włocławka i okolic.